Realizacje

Nasze renowacje łodzi i jachtów

Jacht mieczowy „Inna Bajka”

Łódź żaglowa wyposażona w miecz osadzony w skrzynce mieczowej. Jacht ten trafił do nas, ponieważ jeden z jego najważniejszych elementów - żagiel - został wyrwany podczas sztormu. Naszym zadaniem była naprawa mocowania, a następnie osadzenie masztu na swoim pierwotnym miejscu. Dodatkowo, uzupełniliśmy wszelkie ubytki żelkotu na pokładzie.

Łódź motorowa Ebbtide

Jedna z większych łodzi goszczących w naszym zakładzie. Głównych zmian dokonaliśmy w jej wnętrzu. Naprawa obejmowała kompletną renowację schowka na narty wodne i wymianę sklejek. Poszycie uległo dorbnym zmianom. Oprócz uzupełnienia ubytków, nałożyliśmy nowy antifouling, chroniący łódź przed porostami. Na koniec, aby estetycznie wykończyć łódź, wymieniliśmy wszystkie zadrapane naklejki na nowe.

Łódź motorowa Łuk

Klasyczna polska konstrukcja, którą mieliśmy okazję naprawiać. Została zaprojektowana przez Stanisława Łukasiewicza. Gdy do nas trafiła, było widać, że została już nadgryziona zębem czasu i wymagała gruntownej naprawy. Oprócz standardowej regeneracji poszycia (czyszczenie, szlifowanie, uzupełnianie ubytków), renowacja obejmowała także nałożenie koloru i naprawę pawęży podtrzymujących silnik.

Łódź motorowa Stingray

Średniej wielkości łódź motorowa, którą naprawialiśmy. Najpoważniejszym problemem trawiącym jej poszycie, były początki osmozy. Wyeliminowanie jej ognisk wymagało kilku etapów: usunięcia wszystkich pęcherzy osmozy, przez dokładne zeszlifowanie wszystkich warstw żelkotu i dokładnego osuszenia kadłuba. Następnie, na tak przygotowany kadłub, zaaplikowaliśmy poszczególne preparaty lakiernicze, aby przywrócić go do dawnego stanu. Odmalowaniu uległ także pasek rozdzielający kolory poszycia.

Rowerek wodny Jacek

Jedna z mniejszych jednostek pływających jakie odnawialiśmy. Pomimo małego rozmiaru, wymagała kompleksowej naprawy. Po wydobyciu rowerka z zarośli dokładnie go umyliśmy i wyczyściliśmy. Oczyszczona w ten sposób powierzchnia była gotowa na szlifowanie i uzupełnianie ubytków. Na zregenerowane poszycie nałożyliśmy podkład, a następnie powierzchnie antypoślizgowe dla bezpieczeństwa. Zwieńczeniem renowacji była odnowa detali - pedałów i napisu z nazwą rowerka.

Kontakt

Pogadajmy

Jeżeli ponownie chcesz zaznać odrobiny relaksu wśród fal - skontaktuj się z nami!

andczak41@gmail.com
601 649 928
Lubstów, Woj. Wielkopolskie